Pracownia Densytometrii Klinicznej

Nasza pracownia dysponuje stacjonarnym, najbardziej zaawansowanym technologicznie, aparatem LUNAR PRODIGY ADVANCE produkcji amerykańskiej firmy General Electric (GE) z komputerowym oprogramowaniem enCore z roku 2008.

Innowacyjna cyfrowa technologia i najwyższa jakość obrazowania umożliwiają dokładną ocenę ilościową gęstości tkanki kostnej w obrębie kręgosłupa, kości udowej, obu rąk, całego ciała czy nawet wokół endoprotez stawów biodrowych. Ponadto jest możliwa dokładna lokalizacja złamań trzonów kręgów i jego stopień, a także ocena składu ciała (ilości tkanki tłuszczowej i tkanki mięśniowej), wykorzystywana w diagnostyce otyłości, niedożywienia czy też w medycynie sportowej.

Densytometr LUNAR PRODIGY ADVANCE jest przyjazny zarówno dla pacjenta jak i osoby obsługującej.

Badanie jest wykonywane w ciągu kilku minut i nie wymaga szczególnego przygotowania ze strony pacjenta. Urządzenie jest w pełni bezpieczne dla zdrowia, a badanie można wykonywać
i precyzyjnie interpretować nawet u małych dzieci.

System densytometryczny Lunar Prodigy Advance wykazuje znacznie wyższą precyzję badań w stosunku do podobnych aparatów innych firm. Pozwala to na niezwykle dokładną ocenę stanu tkanki kostnej w wielu lokalizacjach, ale także - co jest rzadkością - wykazuje możliwość bezpośredniego (procentowego) porównywania wyniku z badaniem lub badaniami poprzednimi u tej samej osoby.

Dane kontaktowe

Medyczne Centrum Hetmańska

ul. Hetmańska 55/1
60-218 Poznań

domofon nr 1, I piętro (winda)
skrzyżowanie ulic Głogowska/Hetmańska

tel. 61 864 20 70
tel. kom. 698 806 606
faks 61 864 20 71

Polityka prywatności